Bookolika książeczki dla dzieci

Książeczki dla dzieci – jak wybrać najlepsze?

Książeczki dla dzieci są ważnym elementem edukacji. Przyczyniają się do rozwoju umysłowego i społecznego maluchów, a także pomagają im w zdobywaniu nowych umiejętności. Wybierając książeczki dla swoj czytaj więcej »

taśma z nadrukiem

Co powinieneś wiedzieć o taśmach z nadrukiem?

Skąd wzięła się ? Taśmy samoprzylepne stały się popularne wraz z końcem lat 20. ubiegłego wieku, a wszystko za sprawą branży motoryzacyjnej. Od tego czasu cieszą się nieustającą popularnością wśród u czytaj więcej »

Obraz w stylu loft

Aranżacja loftów z użyciem obrazów

Lofty to rodzaj lokali mieszkalnych, które w ostatnich latach biją rekordy popularności. Urządzane są w starych pomieszczeniach przemysłowych takich, jak magazyny czy fabryki, a duża przestrzeń o sur czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE stron

Znaczenie profesjonalnego pozycjonowania stron www

Czego oczekują firmy? Zgłaszając się do agencji reklamowej czy interaktywnej firmy oczekują wsparcia i ciekawych stron internetowych. Wiadomo, że jest podstawą i przekłada się na pełne zadowolenie. czytaj więcej »

 

Co powinieneś wiedzieć o taśmach z nadrukiem?

Skąd wzięła się https://protape.pl taśma z nadrukiem?

Taśmy samoprzylepne stały się popularne wraz z końcem lat 20. ubiegłego wieku, a wszystko za sprawą branży motoryzacyjnej. Od tego czasu cieszą się nieustającą popularnością wśród użytkowników we wszystkich branżach. W produkcji taśm stosowane są kleje, które przywierają do danej powierzchni pod wpływem lekkiego nacisku. Taki sposób użytkowania jest niezwykle prosty i niezawodny, dlatego ten materiał biurowy jest szeroko wykorzystywany nie tylko w przemyśle i usługach, ale także w gospodarstwach domowych. Na szczególną uwagę zasługują jednak taśmy pakowe z nadrukiem, ponieważ to one odmieniły postrzeganie taśmy jako zwykłego materiału zabezpieczającego. Taśma z nadrukiem spełnia bowiem jeszcze jedną, niezwykle ważną, funkcję - a mianowicie służy jako trwały nośnik reklamy i skuteczne narzędzie promocyjne dla marki.

Jakie rodzaje taśm z nadrukiem są dostępne na rynku?

Taśma z nadrukiem spełni swoją funkcję, nie tylko wtedy kiedy będzie wyglądała estetycznie i ciekawie, ale przede wszystkim jeżeli będzie trwała, wytrzymała i odporna na ciężkie warunki. Między innymi dlatego należy odpowiednio dostosować jej rodzaj do typu opakowania oraz warunków w jakich paczka będzie magazynowana i transportowana. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje taśm z nadrukiem:

Taśmy akrylowe - najbardziej podstawowe taśmy, wykonane na kleju akrylowym i przeznaczone do lekkich pakunków. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w biurach. Zaleca się korzystanie z nich w temperaturze pokojowej.

Taśmy HotMelt - taśma wykonana na kleju kauczukowym. Produkt ten charakteryzuje się zwiększoną początkową siłą klejenia. Zasada działania tej taśmy opiera się na temperaturze - im wyższa temperatura, tym klej na taśmie będzie wiązał mocniej.

Taśmy Solvent - taśmy na kleju solventowym to najbardziej wytrzymałe taśmy z nadrukiem dostępne na rynku. Mogą być stosowane w każdych warunkach temperaturowych, a ich zaletą jest to, że nie ulegają negatywnym wpływom wilgoci i są odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Za co przedsiębiorcy lubią taśmy z nadrukiem?

Kartony z firmowym logo, czy też torby papierowe z logotypem firmy to nierzadko duży wydatek, który może okazać się przytłaczający - szczególnie dla małych przedsiębiorstw, dlatego wielu właścicieli niewielkich sklepów internetowych stawia na taśmy pakowe z nadrukiem, które stanowią rozwiązanie korzystne finansowo. Taśma z nadrukiem sprawia, że firma nie potrzebuje dodatkowych, specjalnie znakowanych, pudełek. Ponadto, przedsiębiorcy cenią sobie wydajność taśm oraz ich wielofunkcyjność, gdyż jednocześnie spełniają rolę zabezpieczającą. Pamiętajmy, że taśma z nadrukiem to wciąż taśma, której głównym zadaniem jest skuteczne zabezpieczyć przesyłkę na czas transportu, dlatego bardzo istotne jest sprawdzenie wytrzymałości kleju oraz materiałów z jakich została wykonana taśma. Taśmy z nadrukiem często służą także do znakowania - co zmniejsza ryzyko zaginięcia paczek oraz ułatwia ich identyfikację w magazynach.