Księgowy Katowice

Profesjonalny księgowy w Katowicach - Twój klucz do sukcesu biznesowego

Prowadzenie instruktażu księgowego nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla firm z sektora MŚP. Zarządzanie finansami, również w kontekście spełniania obowiązków podatkowych, wymaga zarówno czasu, ja czytaj więcej »

Kosmetyki do oczyszczania twarzy

Rola kosmetyków do oczyszczania twarzy w rutynie pielęgnacyjnej

Codzienna pielęgnacja skóry ma kluczowe znaczenie dla jej zdrowia i wyglądu. W ramach tego procesu jednym z najistotniejszych etapów jest oczyszczanie twarzy. Pozwala ono usunąć zanieczyszczenia nagr czytaj więcej »

wycieraczki samochodowe

Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od odpowiedniego widzenia

Jazda samochodem, niezależnie od pogodowych warunków, wymaga pełnej koncentracji i przede wszystkim dobrej widoczności. Kluczem do bezpiecznej jazdy jest więc nie tylko jasne światło przedniej oraz t czytaj więcej »

kurtki odblaskowe

Bezpieczeństwo pracy ponad wszystko - Kurtki odblaskowe

W tej epoce szybkiego tempa życia i ruchu dróg, nasze bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem. Szczególnie w miejscach pracy o wysokim ryzyku, takich jak budownictwo, hutnictwo czy komunikacja czytaj więcej »

pozycjonowanie Kraków

Dlaczego pozycjonowanie w Krakowie to klucz do sukcesu dla Twojej firmy?

W dobie cyfrowej rewolucji i stale rosnącej konkurencji na rynku internetowym, pozycjonowanie strony internetowej staje się nie tylko chęcią rozwoju, ale wręcz koniecznością dla każdego przedsiębiorc czytaj więcej »

Tworzenie sklepów internetowych

Tworzenie Sklepów Internetowych – Klucz do Sukcesu w E-handlu

Wstęp do świata e-commerce Rynek e-commerce dynamicznie rozwija się z każdym rokiem, a pandemia COVID-19 jeszcze bardziej przyspieszyła ten trend. W związku z tym, coraz więcej przedsiębiorców dostrz czytaj więcej »

kosmetyczki podrozne

Podróżowanie z klasą: jak wybrać idealną kosmetyczkę podróżną?

Podróżowanie to jedna z tych przyjemności, które pozwalają nam złapać oddech od codziennego zgiełku, odkrywać nowe kultury, smaki i krajobrazy. Ale zanim wyruszymy w świat, stoi przed nami wyzwanie z czytaj więcej »

Stahlwille

Przewaga kluczy dynamometrycznych Stahlwille nad innymi producentami

Osiągnięcie perfekcyjnego momentu obrotowego jest niezbędne w wielu zawodach - mechanicy, inżynierowie i technicy na całym świecie zdają sobie z tego sprawę. Klucz dynamometryczny to narzędzie, które czytaj więcej »

biuro tłumaczeń

Przekraczanie barier językowych: Jak wybrać najlepsze biuro tłumaczeń dla Twojego biznesu

Wstęp do świata globalnych komunikacji W dobie globalizacji i międzynarodowej wymiany handlowej, znajomość języków obcych stała się nieodzowną umiejętnością w wielu dziedzinach życia zawodowego i oso czytaj więcej »

oczyszczanie skóry twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy – klucz do promiennej cery

Wstęp do tematyki pielęgnacji skóry W dzisiejszym zabieganym świecie, zanieczyszczenia, stres i niewłaściwa dieta są nieodłącznym elementem codzienności wielu z nas. To wszystko przekłada się na kond czytaj więcej »

 

Co powinieneś wiedzieć o taśmach z nadrukiem?

Skąd wzięła się https://protape.pl taśma z nadrukiem?

Taśmy samoprzylepne stały się popularne wraz z końcem lat 20. ubiegłego wieku, a wszystko za sprawą branży motoryzacyjnej. Od tego czasu cieszą się nieustającą popularnością wśród użytkowników we wszystkich branżach. W produkcji taśm stosowane są kleje, które przywierają do danej powierzchni pod wpływem lekkiego nacisku. Taki sposób użytkowania jest niezwykle prosty i niezawodny, dlatego ten materiał biurowy jest szeroko wykorzystywany nie tylko w przemyśle i usługach, ale także w gospodarstwach domowych. Na szczególną uwagę zasługują jednak taśmy pakowe z nadrukiem, ponieważ to one odmieniły postrzeganie taśmy jako zwykłego materiału zabezpieczającego. Taśma z nadrukiem spełnia bowiem jeszcze jedną, niezwykle ważną, funkcję - a mianowicie służy jako trwały nośnik reklamy i skuteczne narzędzie promocyjne dla marki.

Jakie rodzaje taśm z nadrukiem są dostępne na rynku?

Taśma z nadrukiem spełni swoją funkcję, nie tylko wtedy kiedy będzie wyglądała estetycznie i ciekawie, ale przede wszystkim jeżeli będzie trwała, wytrzymała i odporna na ciężkie warunki. Między innymi dlatego należy odpowiednio dostosować jej rodzaj do typu opakowania oraz warunków w jakich paczka będzie magazynowana i transportowana. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje taśm z nadrukiem:

Taśmy akrylowe - najbardziej podstawowe taśmy, wykonane na kleju akrylowym i przeznaczone do lekkich pakunków. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w biurach. Zaleca się korzystanie z nich w temperaturze pokojowej.

Taśmy HotMelt - taśma wykonana na kleju kauczukowym. Produkt ten charakteryzuje się zwiększoną początkową siłą klejenia. Zasada działania tej taśmy opiera się na temperaturze - im wyższa temperatura, tym klej na taśmie będzie wiązał mocniej.

Taśmy Solvent - taśmy na kleju solventowym to najbardziej wytrzymałe taśmy z nadrukiem dostępne na rynku. Mogą być stosowane w każdych warunkach temperaturowych, a ich zaletą jest to, że nie ulegają negatywnym wpływom wilgoci i są odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Za co przedsiębiorcy lubią taśmy z nadrukiem?

Kartony z firmowym logo, czy też torby papierowe z logotypem firmy to nierzadko duży wydatek, który może okazać się przytłaczający - szczególnie dla małych przedsiębiorstw, dlatego wielu właścicieli niewielkich sklepów internetowych stawia na taśmy pakowe z nadrukiem, które stanowią rozwiązanie korzystne finansowo. Taśma z nadrukiem sprawia, że firma nie potrzebuje dodatkowych, specjalnie znakowanych, pudełek. Ponadto, przedsiębiorcy cenią sobie wydajność taśm oraz ich wielofunkcyjność, gdyż jednocześnie spełniają rolę zabezpieczającą. Pamiętajmy, że taśma z nadrukiem to wciąż taśma, której głównym zadaniem jest skuteczne zabezpieczyć przesyłkę na czas transportu, dlatego bardzo istotne jest sprawdzenie wytrzymałości kleju oraz materiałów z jakich została wykonana taśma. Taśmy z nadrukiem często służą także do znakowania - co zmniejsza ryzyko zaginięcia paczek oraz ułatwia ich identyfikację w magazynach.